czwartek, 14 maja 2020

14.05.20 W królestwie pszczół

Dzień Dobry

Zacznę od tego, że okazało się dzisiaj rano, że nie ma tych lekcji przygotowanych przeze mnie. Dlatego piszę jeszcze raz ale zapewne już krócej. Przepraszam tych co się rano zdziwili, ale faktycznie miałam wczoraj problemy z internetem i się okazało, że nic nie zostało zapisane.

Zacznę od lekcji Wfu. Musimy zdobyć parę ocen. Dostaniecie 2 zadania do wykonania (każde na ocenę).
1. Zrobicie minimum 4 zdjęcia (kolaż)  z różnych aktywności fizycznych z różnych dni np. jak grasz w piłkę, jak robisz pompki, jak jedziesz rowerem, biegniesz itd.
2. Rozgrzewka. Można nagrać krótki filmik jak przeprowadzasz rozgrzewkę. Zawartych musi być 10 ćwiczeń, pamiętając o różnych partiach ciała. Trzeba powiedzieć co to jest za ćwiczenie i ile razy je powtarzamy. Jeśli ktoś nie chce nagrywać filmiku może opisać swoimi słowami w punktach te ćwiczenia i mi odesłać. (Filmik czy opis są tak samo oceniane).
Ponadto policzę plusy za gry zespołowe i zamienię je w oceny, jak również wpiszę oceny za wyścigi rzędów, które zdążyliśmy przeprowadzić kilka razy.
Termin oddania - do przyszłego czwartku.
Z rozgrzewki 3 osoby mają już oceny: Dorian, Filip i Agata. Jesteście zwolnieni z tego zadania. Chyba, że macie ochotę na dodatkową ocenę to nie mam nic przeciwko temu 😏

❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

Dzisiaj naszym przewodnim tematem będą pszczoły. Już dużo o nich wiecie i nie raz o nich mówiliśmy na lekcjach. Dzisiaj jednak trochę w innej odsłonie bo w literaturze.





Przeczytajcie opowiadanie w podręczniku "Malowany ul". Następnie przejdziemy do zadań w ćwiczeniach na stronach 39, 40 i 41.
Zaczynamy od zdania 1, w zdaniu 2 łączymy początki zdań z właściwymi zakończeniami ale nie zapisujemy tych zdań w zeszycie jak to jest w poleceniu.
W zdaniu 3 trzeba podkreślić wyrazy  należące do tej samej rodziny co wyraz pszczoła.
Dla przypomnienia!
Rodzina wyrazów – grupa wyrazów mających wspólny rdzeń, czyli wywodzących się od jednego wyrazu podstawowego.Taką grupą jest np.: dom, domowy, domownik, przydomowy, udomowiony.



Następnie zadanie 4,5 i 6.
Czy już wiecie o kim mówimy, że jest pracowity jak pszczoła?

Przysłowie to jest pewnego rodzaju komplementem. Używamy go opisując człowieka, który lubi pracować i poświęca temu wiele czasu. W ten sposób doceniamy taką osobę porównując jego wysiłki do pracowitych i pożytecznych pszczół.

W ramach zajęć plastycznych proszę o zaprojektowanie kwitowego wzoru na jedną ze ścian ula lub piękną łąkę całą w kwiatach. Forma dowolna: farby, kredki, pastele, mazaki. Praca podlega ocenie i proszę o odesłanie.



Przykładowa praca łąki kwiatowej.


Zapraszam do obejrzenia filmiku "Wśród pszczół".



Pozdrawiam

6 komentarzy:

  1. Jednak lekcje są ;) A była nadzieja na wolne ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzień dobry:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Filip obecny.Skończyłem lekcje pozdrawiam :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

    OdpowiedzUsuń
  4. Dorian obecny.

    OdpowiedzUsuń
  5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń