niedziela, 11 kwietnia 2021

12.04.21 Wizyta w teatrze.

Dzień Dobry

Ed.społeczna

Kochani w piątek było o zdrowym odżywianiu. Dzisiaj natomiast temat głodu i niedożywienia. W Polsce jest szczęśliwie tematem mało znanym wśród dzieci. Jenak na świecie wygląda to inaczej. Niżej macie nagranie UNICEF, które opowiada o chłopcu o imieniu Papua i dziewczynki o imieniu Christina. Oboje mieszkają w Indonezji, ale ich życie bardzo się różni. Obejrzyjcie ten film, a jutro porozmawiamy o różnicach w ich rozkładzie dnia. Zastanówcie się także jak życie ich może wpływać na ich zdrowie.



Chcę abyście również zobaczyli zdjęcie, które jest poniżej w linku. Zastanówcie się czy to dobrze, że w niektórych krajach brakuje jedzenia, w drugich, jedzenie jest wyrzucane na  śmietnik. Jak możemy zapobiec niedożywianiu ludzi???  Przedstawcie swoje pomysły w komentarzach.


https://tuptuptup.org.pl/wp-content/uploads/2018/12/SDG2-1.pdf

Ed. polonistyczna

Dzisiaj wizyta w teatrze. Przeczytajcie tekst z podręcznika "Ale teatr" ze strony 80 oraz informacje o zawodach jakie są związane z teatrem. Teraz odpowiemy sobie na 1,2,3,4 pytanie pod tekstem. Następnie przejdziemy do ćwiczeń i wykonamy zadanie 1,2,3,4 i 5 ze strony 86 i 87.

Ed. matematyczna

Dzisiaj dodawanie pisemne, ale z przekroczeniem progu.

Otwórzcie podręczniki na stronie 38. W fioletowej ramce jest przykład pisemny 468 + 216 =684
Musimy pamiętać, że pod jednościami są tylko jedności i jak po dodaniu wyjdzie nam liczba dwucyfrowa to jej dziesiątkę musimy zapisać pod dziesiątkami!!!
Otwórzcie zeszyty, zapiszcie: W klasie oraz dzisiejszą datę 12.04.21
Następnie proszę wykonać dodawanie pisemne 4 przykłady z zadania 2. 
213 +529 =
718 + 133 =
468 + 127 =
117 + 635 =

Następnie przejdziemy do ćwiczeń na stronę 52 i wykonamy zadanie 1,2,3 i 4.

WF



Miłego dnia :)

18 komentarzy:

  1. Moim zdaniem wszystkie bogatsze kraje powinny dzielić się żywnością z biedniejszymi. A za szkoły nie powinno się płacić:).

    OdpowiedzUsuń
  2. Można zapakowanć jedzenie w pakunek i go wysłać

    OdpowiedzUsuń
  3. Jeśli mamy za dużo jedzenia możemy podzielić się z sąsiadami .Agata

    OdpowiedzUsuń
  4. moim zdaniem musimy się podzielić jedzeniem z biedniejszymi krajami

    OdpowiedzUsuń
  5. Produkujemy mnóstwo energii, bo jest nam ona potrzebna. Ale ogromną jej część po prostu marnujemy. Energię tracimy na różne przykłady. marnujemy co najmniej jedną trzecią wyprodukowanej żywności wyrzucamy do kosza. A tak przy okazji jesteśmy naprawdę dziwnym gatunkiem bo z jednej strony są wśród nas dwa miliardy ludzi z nadwagą a z drugiej prawie miliard głoduje. trzy przykłady jak tracimy enrgię: marnowanie jedzenia, słaba izolacja, przestarzałe technologie. transport auto: duże zużycie energii na osobę, autobus mniejsze zużycie energii na osobę, hulajnoga minimalne zużycie energii na osobę. Podróże samolot: ogromne zużycie energii, potężny ślad węglowy, trekking: minimalne zużycie energii. zakupy te produkty musiały przebyć tysiące kilometrów żeby trafić do twojego koszyka.

    OdpowiedzUsuń
  6. Nie potrzebne jedzenie można oddać do punktu gdzie potrzebujący ludzie mogą te jedzenie zabrać.

    OdpowiedzUsuń
  7. Nie powinniśmy kupować więcej żywności niż zjemy czyli na zapas. Resztek jedzenia nie wyrzucać, tylko wykorzystać np. można z nich przygotować obiad na drugi dzień.

    OdpowiedzUsuń
  8. Dorian obecny. Nie wytwarzamy więcej żywności, niż jesteśmy w stanie zużyć, jemy tylko tyle ile potrzebujemy - nie objadamy się, nie wyrzucamy jedzenia, a nadmiarem wyprodukowanej żywności możemy podzielić się z innymi, prawidłowo przechowujemy produkty, które wymagają specjalnych warunków np. chłodzenia, oszczędzamy wodę, która jest potrzebna do wyprodukowania żywności.

    OdpowiedzUsuń
  9. Nadmiarem pożywienia powinien każdy człowiek dzielić się z innymi ludźmi a nie wyrzucać do śmieci.

    OdpowiedzUsuń
  10. obecny jak coś dłużej już robię lekcje tylko mi się przypomniało

    OdpowiedzUsuń
  11. Moim zdaniem każdy człowiek powinien produkować tyle jeżdżenia ile mu potrzeba bez robienia zapasów a nadmiarem powinien się dzielić z innymi

    OdpowiedzUsuń